переказ як білочка врятувала дятла
1-4 класс
|
Програмовий зміст: продовжувати знайомити дітей з творами
В.О.Сухомлинського гуманістичної спрямованості, уважно слухати текст,
оцінювати вчинки героїв, визначаючи їх позитивні риси (турботливий,
добрий, лагідний, подільчивий.)
Розширити знання дітей про зимові явища природи. Закріпити знання
про спосіб живлення дятла, білки.
Сприяти розвитку зв’язного мовлення.
Стимулювати вживання повних речень, узгоджуючи слова в роді, числі,
відмінку. Розвивати увагу, пам'ять, мислення, відчуття краси художнього
слова.
Виховувати посидючість, витриманість, ввічливість,
доброзичливість, бажання допомагати птахам в зимовий період.
Словник: активізувати словник дітей словами: дзьоб, ялинкова,
вилущується, радіє.
Матеріал: твір В.О.Сухомлинського «Як білочка дятла врятувала»,
картонажний театр, магнітофонний запис звуків лісу.
Хід заняття.
Вихователь: - Привітайтеся діти з нашими гостями!
Діти: - Доброго ранку!
Вихователь: - Сідайте на стільчики рівненько та слухайте уваж
ненько!
(Діти сідають на стільці.)
Вихователь: - Сьогодні ми казку сюди запросили,
Щоб бачити казку і слухать гуртом,
Щоб добрі звірята хорошому вчили,
А ми виростали, дружили разом.
Вихователь: - Тож до Вашої уваги казка Василя Сухомлинського «Як
білочка дятла врятувала.»
(Звучить музика)
Вихователь: - Серед зими потепліло.
Вихователь: - Діти, то як же білочка врятувала дятла?
-Чому дятел сам не міг знайти собі їжу?
-Що їдять дятли? (комах, черв'яків, жуків, насіння шишок.)
-Що їдять білки? (горіхи, насіння шишок, гриби)
-Що могло статися з дятлом, якби йому не допомогла білочка?
-Чи добре вона поступила?
-Як її можна назвати? (добра, лагідна, турботлива, хороша, подільчива).
-Хто з білочкою разом радів? (білченята, сонечко.)
-Як ми можемо допомагати птахам взимку?
-Зараз ми з Вами підемо на прогулянку і понесемо у годівничку їжу для
птахів, а нашим гостям скажемо дружно: "До побачення!"
(діти прощаються, виходять).
Як білочка дятла врятувала.
Серед зими потепліло, пішов дощ, а потім знову замерзло. Вкрилися
льодом дерева., зледеніли шишки на ялинках. Немає чого їсти дятлові:
стукає об лід, а до кори не достукається. Б’є дзьобом шишку, а зернятка
не вилущуються.
Сів дятел на ялині й плаче. Падають гарячі сльози на сніг,
замерзають.
Дивиться білка з дупла – дятел плаче. Стриб, стриб, прибігла до
дятла.
- Чого це ти, дятле, плачеш?
- Немає чого їсти, білочко.
Жаль стало білочці дятла. Винесла вона з дупла велику ялинкову
шишку. Поклала між стовбуром і гілкою, Сів дятел біля шишки та й ну
довбати її дзьобом.
А білочка сидить біля дупла й радіє. І білченята в дуплі
радіють. І сонечко в небі радіє.
Творчий проект старшої групи
«Народження вистави».
Мета: реалізувати прагнення дітей до творчого самовираження засобами
театральної діяльності; сформувати елементарне уявлення про
технологічний процес створення вистави, зміст кожної технологічної
операції; розвивати творчі здібності, зв’язне мовлення, уяву, фантазію,
пізнавальну активність; виховувати взаєморозуміння, взаємоповагу,
взаємодопомогу в процесі спільної роботи, вміння узгоджувати свої дії
задля досягнення бажаного результату.
Об’єкт: театральна вистава.
Учасники: діти старшої спецгрупи.
Термін проведення: з 6 до 23 лютого.
ЗМІСТ ПРОЕКТУ.
І. Підготовчий етап.
1. Спостереження за дітьми під час ігор-драматизацій, інсценівок.
2. Бесіда-інтерв'ю «Що я знаю про театр.»
Мета: уточнити уявлення дітей про театр, його працівників, процес
створення вистави, життя на сцені та за лаштунками.
3. Завдання.
• Дібрати казку для вистави;
• Знайти пояснення слів: сценарій, сценарист, декорації, декоратор,
афіша, художнік-оформлювач, режисер, репетиція, дійова особа, антракт,
лаштунки, дебют, прем’єра;
•
Серед зими потеплішало, пішов дощ, а потім знову замерзло. Вкрилися льодом дерева, зледеніли шишки на ялинках. Немає чого їсти дятлові: стукає об лід, а до кори не достукається. Б’є дзьобом шишку, а зернятка не вилущуються.
Другие вопросы из категории
морковками,и олень который кушает сено .пожалуйста очень нужно небольшой на 4-5 предложений
Читайте также
Їла Катя паляницю,
Пригостила нею кицю.
Киця бігає по хаті:
– Чим же я віддячу Каті?
Як стемніло, киця в ліжко
Принесла Катрусі... мишку.
Виписати з вiрша назви iстот i не iстот.
віруючі святкують Медовий Спас У неділю, 14 серпня, православна церква святкує Медовий Спас. Цієї неділі православні віруючі вступають у двотижневий період Успенського поста - єдиного з постів, який присвячений Богородиці. Він встановлений на згадку Успіння (кончини) Божої Матері в 48 році н.е. Відповідно до церковного переказу, Богоматір, переживши свого сина Ісуса на 15 років, провела всі ці роки в подвигах молитви і посту, тому святій Успінні у православних передує пісний період. Перший пісний день збігається з Медовим (Мокрим) Спасом, коли Церква згадує Походження, або Знесення, Чесних Древ Животворящого Хреста Господнього і вшановує сім старозавітних мучеників - братів Маковеїв. Це свято було встановлено в IX столітті в Константинополі, де щорічно частина Животворящого Хреста, який зберігався в будинковій церкві грецьких імператорів, приносили в храм Святої Софії і освячували воду для відрази хвороб. За суворістю дотримання Успенський пост прирівнюється до Великого - у найближчі два тижні не дозволяється вживати в їжу м'ясні, молочні та рибні продукти. У суботу та неділю дозволено рослинне масло, і тільки один раз за весь піст дозволяється їсти рибу - у свято Преображення Господнього. У Євангелії немає згадок про смерть Діви Марії, однак про це оповідають святі перших століть християнства, твори яких віднесені до церковного переказу. За їхніми свідченнями, отримавши в Єрусалимі звістку про свою швидку кончину від архангела Гавриїла, Богородиця побажала попрощатися з апостолами, які в той час проповідували в різних куточках землі, але за її молитвами чудо зібралися біля будинку Марії. З ними не було тільки апостола Фоми. Коли Богородиця попрощалася з усіма, її будинок осяявся божественним світлом, і, за переказами, сам Христос в оточенні ангелів прийшов прийняти душу своєї Матері. Звідси пішла традиція на іконах зображати Христа біля труни Богородиці, причому на його руках - маленька Діва Марія, яка тепер народжується в життя вічне. Богородицю поховали в гробниці її предків на горі Сіон. Однак через три дні в Єрусалим прийшов апостол Фома, який дуже жалкував, що не попрощався з нею. На його прохання труна була відкрита, але тіла Діви Марії там вже не було. У той же день за вечірньою трапезою Богородиця з'явилася апостолам в оточенні ангелів: вона заповідав їм радіти і обіцяла не залишати їх до кінця віку
скласти речення в якому місяць має інше лексичне значення.
Вечоріє,вечір,вечірній,увечері;
морський,моряк,море,заморський;
морозний,заморозило,мороз,морозець.
2. Знайди серед слів такі,що відповідають поданим моделям(тут теж зрозуміло)
корінь; корінь,суфікс; корінь,суфікс,закінчення.
3.Склади з цими словами речення і запиши їх(ось тут нічогісінько не можу придумати).